Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Arequipa - Peru

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Peru » Arequipa

Arequipa

Arequipa, stolica prowincji i departamentu Arequipa, położona na południu Peru w odległości 1009 km od stolicy kraju, na stokach zachodniego pasma Andów, na wysokości 2350 m.n.p.m., u stóp wulkanów: Chachani (6075 m.n.p.m.), Pichu Pichu (5554 m.n.p.m.), Misti (5822 m.n.p.m.).
Arequipa, założona w 1540 roku, jest uważana za jedno z największych i najważniejszych miast Peru. Miasto nazywane jest "białym miastem" z powodu białego tufu wulkanicznego - materiału, z którego zbudowane jest większość budynków Arequipa. Wąskie placyki, uliczki i ogrody o hiszpańskich nazwach przypominają dawne dzielnice Sewilli lub Granady.
Zabytki sztuki naskalnej i archeologiczne wskazują na działalność sprzed aż 5000-6000 lat p.n.e.
W centrum miasta na Plaza de Armas wznosi się katedra wybudowana w 1656 roku. Najważniejszym zabytkiem sakralnym jest kościół św. Katarzyny (Monasterio de Santa Catalina), wybudowany w 1580 r. pod wezwaniem św. Katarzyny z Sieny. Kościół, o powierzchni 20426 m2, był zamknięty dla świata do 1970 roku, wcześniej w zupełnej izolacji żyło w nim 450 sióstr zakonnych.

Click for Arequipa, Peru Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2020 Travel4u.pl. All rights reserved.