Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Brisbane - Australia

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Australia » Brisbane

Brisbane

Brisbane (czyt. Bryzben), nazywane przez Australijczyków Breezy, z populacją 1.6 milionow, jest po Sydney i Melbourne trzecim co do wielkości miastem w Australii. Przeciętny mieszkaniec Brisbane ma 33 lata. 21% populacji Brisbane ma poniżej 15 lat co nadaje Brisbane specjalny character i wigor.
26% mieszkanców Brisbane jest urodzonych poza granicami Australii. Najbardziej powszechne języki poza angielskim to kantoński, włoski, wietnamski, grecki, hiszpański, filipiński, polski i rosyjski.
W Brisbane są wyraźnie rozroznialne dwie pory roku, wilgotne i gorące lato oraz suchsza i umiarkowana zima. Średnie temperatury w lecie to 29°C w dzień i 21°C w nocy, natomiast zimą średnie temperatury dnia to 21°C, a w nocy temperatura spada do 9°C.
Godzinę jazdy na południe znajduje się wiecznie wesołe Gold Coast, centrum rozrywki i niekończących się plaż. Natomiast ponad godzinę jazdy na północ od Brisbane jest znacznie spokojniejsze romantyczne Sunshine Coast.

Click for Brisbane, Queensland Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.