Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Gram w Lotka / Lotto

Adelajda - Australia

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Australia » Adelajda

Adelajda

Adelajda (1,1mln mieszkańców) jest australijską stolicą win i festiwali, przepełnioną licznymi parkami, ogrodami botanicznymi, galeriami oraz świetnymi restauracjami.

Adelajda jest jedyną stolicą stanową w Australii założoną przez wolnych osadników, nazywaną czasem przez Australijczyków miastem parków i kościołów.

Lato (grudzień-luty) potrafi być bardzo gorące z temperaturami przekraczającymi 40°C w cieniu. Wiosna (wrzesień-listopad) oraz jesień (marzec-maj) z bardziej umiarkowanymi temperaturami wydaje się być najdogodniejszym okresem do odwiedzin. Natomiast zima (czerwiec-sierpień) potrafi być dość zimna i mokra.

50 minut jazdy z centrum na północ od centrum wkraczamy do raju dla smakoszy win- Barossa Valley. Ponad 50 rożnych winiarni produkuje tutaj przeróżne światowej klasy wina od 160 lat. Jest to doskonała okazja na mile spędzenie dnia oraz poszerzenie wiedzy na temat produkcji win. Jadąc na południe od Adelajdy w drodze do Victor Harbour (84km od centrum), można zatrzymać się w McLaren Vale (30km od centrum), drugiego, nie mniejszego regionu produkującego najwyborniejsze wina.
Victor Harbour, miasto wielorybnicze założone w 1830roku, jest obecnie weekendowym miejscem odpoczynku dla mieszkańców Adelajdy. Każdego roku, pomiędzy czerwcem i październikiem, można tutaj obserwować z brzegu wieloryby.

Click for Adelaide, South Australia Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 1
zobacz opinie internautów
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.