Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Melbourne - Australia

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Australia » Melbourne

Melbourne

Melbourne (czyt. Melben), z populacja 3,488,750 (sierpien 2001) jest drugim co do wielkości miastem w Australii. Podobnie jak Sydney, w centrum Melbourne znajduje się stosunkowo niewielkie centrum biznesowe o powierzchni 2.52 km2 zamieszkałe przez zaledwie 8,252 ludzi (2001), które jest miejscem pracy dla ponad 170,000 mieszkanców (2000) Melbourne. Melbourne jest pełne zieleni z łączną powierzchnią parków 507 ha (maj 2001).
Melbourne znajduje się w umiarkowanej strefie klimatycznej z czterema porami roku i rocznym opadem 653 milimetry. Średnia temperatury w lecie to 26°C w dzień i 14°C w nocy, natomiast zimą średnie temperatury dnia to 14°C, a w nocy temperatura spada do 7°C.
Językiem urzędowym jest oczywiście angielski, jednakże na ulicach Melbourne słyszy sie ponad 140 jezyków ze wszystkich zakątków świata.
Jak Sydney jest centrum finansów i wielkich korporacji w Australii, tak Melbourne jest sercem kultury i sztuki. Kilka tysięcy restauracji, ponad 400 winiarini, nieprzerwany bogaty repertuar teatru, baletu, muzyki i sztuki o międzynarodowym zasięgu, bogate życie nocne.
Melbourne za swoimi niezliczonymi butikami i sklepami jest także uważane za najlepsze miejsce na zakupy w Australii.

Click for Melbourne, Victoria Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.