Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Gram w Lotka / Lotto

Szkodra - Albania

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Albania » Szkodra

Szkodra

Szkodra (alb. Shkodër lub Shkodra; serb. Скадар [Skadar]; łac. Scodra) - miasto w północno-zachodniej Albanii, położone nad rzeką Buna i Jeziorem Szkoderskim. Największy ośrodek gospodarczy i kulturalny w północnej części Albanii. Liczba mieszkańców wynosi ok. 86 tys. (2003).
Do zabytków miasta należą muzea i teatry (m.in. dom-muzeum poety Migjeni i muzeum historyczne), biblioteka publiczna (od 1935), ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafat, kościół Najświętszej Marii Panny (z drugiej połowy XV wieku), meczet (z drugiej połowy XVIII wieku) i katedra (z XIX wieku), zabytkowe domy.

Pierwotnie starożyne miasto iliryjskie o nazwie Scodra znajdowało się od 168 p.n.e. pod panowaniem Rzymu. W VI-VII wieku zostało zasiedlone przez Słowian. W XI wieku stało się stolicą serbskiego królestwa Zety. W XII wieku opanowana przez Cesarstwo Bizantyjskie, następnie od końca XII wieku należało do Serbii, a potem w latach 1395-1479 do Republiki Weneckiej, a na koniec zostało podbite przez Imperium Osmańskie. Od 1920 roku należy do Albanii.

Click for Shkodra, Albania Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2021 Travel4u.pl. All rights reserved.