Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

Kukës - Albania

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Albania » Kukës

Kukës

Kukës (alb. Kukës lub Kukësi) - albańskie miasto położone u zbiegu Czarnego i Białego Drinu, w okręgu Kukës, w obwodzie Kukës, w północno-wschodniej Albanii. Według danych z 2003 roku miasto jest zamieszkane przez ok. 16 tys. ludzi.

Kukës leży w dolinie u podnóża wysokich, oślepiających białym gipsem i marmurem gór Korabi. Najwyższy szczyt miasta to Gjallica (2468 m n.p.m.). W mieście i okolicach znajduje się wiele kopalni chromu i miedzi. Huty rud wybudowane przez Włochów przed II wojną światową zostały rozbudowane w 1948 roku przy pomocy Czechosłowacji i Związku Radzieckiego po przejęciu w 1946 roku władzy przez komunistów. Miasto graniczy z Kosowem i brało udział w konflikcie w Kosowie w latach 90. XX wieku. W mieście znajduje się meczet oraz zamknięty hotel i muzeum.
^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.