Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Gram w Lotka / Lotto

Qaanaaq - Grenlandia

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Grenlandia » Qaanaaq

Qaanaaq

Qaanaaq, dawniej Thule - miasto w północno-zachodniej Grenlandii, zamieszkane przez około 650 osób. Jego nazwa pochodzi od legendarnej wyspy Thule.

Miasto znane jest z amerykańskiej bazy wojskowej Thule Air Force Base, w której znajdują się radary amerykańskiego systemu wczesnego ostrzegania. 22 stycznia 1968 w odległości kilkunastu kilometrów od bazy doszło do katastrofy lotniczej samolotu B-52 z bombami atomowymi na pokładzie.

Qaanaaq jest jedną z najdalej na północ położonych miejscowości świata (77°29'N); najdalej na północ wysunięta (77°47′N) zamieszkana wieś nazywa się Siorapaluk (87 mieszkańców w 2005) w pobliżu Qaanaaq; jeszcze dalej, 78 km na północny zachód od Siorapaluk znajdowała się - obecnie opuszczona - osada Etah, niegdyś absolutnie najbardziej wysunięta na północ (78°19'N) wioska świata.

Click for Qaanaaq, Greenland Forecast

^ do góry

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

oferty last minute Oferty last minute

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.