Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Gram w Lotka / Lotto

Zwrot podatku, czyli jak uniknąć podwójnego opodatkowania?

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Aktualności » Zwrot podatku, czyli jak uniknąć podwójnego opodatkowania?
Zwrot podatku, czyli jak uniknąć podwójnego opodatkowania?
Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 3 i art. 4 ustawy z 26 lipca 1991 r.) osoby mające miejsce zamieszkania na terytorium RP, muszą płacić podatek od całości swoich dochodów bez względu na to gdzie te dochody osiągnęły - jest to tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy. Trzeba złożyć roczne rozliczenie PIT 36. Za niewykazanie dochodów bądź niezłożenie zeznania podatkowego grozi grzywna.
 
Ponieważ osoby pracujące za granicą rozliczają się również z miejscowym urzędem, w celu uniknięcia sytuacji, w której dana osoba będzie zmuszona zapłacić podatek od tej samej kwoty dwukrotnie, Polska podpisała z każdym z krajów Unii Europejskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. W uproszczeniu umowy te pozwalają na odliczenie podatku, który zapłaciło się za granicą od kwoty, którą należy zapłacić w Polsce.
 
Jeżeli obywatel RP pracował legalnie za granicą to bardzo prawdopodobne jest, że potrącano mu z wynagrodzenia zaliczki na podatek. Ponieważ w 98% przypadków zaliczki są pobierane w zawyżonej kwocie, najprawdopodobniej przysługuje mu zwrot nadpłaconego podatku. To ile dostanie od fiskusa zależy od rozliczenia rocznego, które trzeba do fiskusa wysłać. Ponieważ przepisy podatkowe są bardzo skomplikowane i odmienne w każdym kraju dobrze jest skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych.
 
Jedną z firm zajmujących się doradztwem w zakresie zwrotu podatku płaconego przez osoby legalnie pracujące za granicą jest firma EuroTax Sp. z o.o.
Firma dokonuje rozliczeń walutowych związanych ze zwrotami podatku na podstawie zezwolenia ogólnego dokonanego przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Zezwolenie to znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie ogólnych zezwoleń dewizowych z dnia 15 kwietnia 2004 (Dziennik Ustaw z 2004, nr 73 poz. 658).
 
Dzięki usługom oferowanym przez firmę EuroTax osoby mogą ubiegać się o zwrot podatków z następujących krajów:
 • Wielka Brytania
 • Holandia
 • Niemcy
 • Irlandia
 • USA
Dlaczego warto skorzystać z EuroTax jeśli chodzi o zwrot podatków za pracę za granicą?
 • nie traci się czasu na samodzielne zapoznawanie się z bardzo skomplikowanymi i odmiennymi w każdym kraju przepisami
 • doświadczenie - ponad tysiąc zadowolonych klientów, wiele lat na rynku
 • infolinia w Polsce (telefon stacjonarny i komórkowy)
 • specjalna, tańsza infolinia dla dzwoniących z Anglii
 • niska prowizja - od 10% zwróconego podatku
 • bez zwrotu nie ma zapłaty - prowizja jest pobierana dopiero, gdy zwrot podatku jest już na Twoim koncie
 • rabaty dla więcej niż jednej osoby
W celu skorzystania z usług EuroTax należy skontaktować się telefonicznie dzwoniąc na infolinię EuroTax lub wypełnić formularz na stronie www.euro-tax.pl (wtedy konsultant skontaktuje się z Tobą).
Po ustaleniu szczegółów firma przesyła odpowiednie dokumenty, które należy wypełnić, podpisać i odesłać do EuroTax. Następnie zeznania podatkowe kierowane są do rozpatrzenia przez właściwy urząd, a po rozpatrzeniu, kończy się to najczęściej decyzją o zwrocie podatku. Zwrot podatku trafia na konto bankowe klienta EuroTax lub jest do niego wysyłany czek. Dopiero wtedy płaci się prowizję za usługę.
Brak jest opłat wstępnych!
 
Po więcej szczegółów wejdź na stronę: www.euro-tax.pl
 

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.