Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Gram w Lotka / Lotto

Decyzja nr 95/553/WE dotycząca ochrony obywateli Unii Europejskiej ...

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Aktualności » Decyzja nr 95/553/WE dotycząca ochrony obywateli Unii Europejskiej ...
Decyzja nr 95/553/WE dotycząca ochrony obywateli Unii Europejskiej przez przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że na podstawie Decyzji nr 95/553/WE dotyczącej ochrony obywateli Unii Europejskiej przez przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne, obywatel Polski przebywający na terenie państwa trzeciego, w którym nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego RP, korzysta z opieki konsularnej każdego z pozostałych państw członkowskich UE, których przedstawicielstwa tam się znajdują, na takich samych zasadach, jak obywatele tych państw.
 
Przedstawicielstwa państw członkowskich mogą udzielić pomocy obywatelowi polskiemu na jego prośbę, po ustaleniu jego tożsamości. Polski turysta może oczekiwać pomocy w przypadku poważnego wypadku, choroby lub jeśli padł ofiarą przestępstwa, został zatrzymany albo przebywa w więzieniu. W miarę możliwości, konsul udziela pomocy również w uzasadnionych sytuacjach, innych niż opisane powyżej.
 
W trudnej sytuacji przedstawicielstwo dyplomatyczne państwa członkowskiego UE może zapewnić wsparcie i pomoc w powrocie do kraju, a w przypadku utraty dokumentu podróży - wystawić tymczasowy dokument podróży na powrót do Polski. Na podstawie art. 6 ww. Decyzji pomoc finansowa może zostać udzielona wyłącznie za zgodą właściwych władz RP, po podpisaniu przez obywatela zobowiązania do spłaty udzielonej mu pożyczki w określonym terminie po powrocie do kraju.
 
Andrzej Sadoś, Rzecznik Prasowy MSZ

Źródło informacji: http://www.msz.gov.pl/

kraje Kraje - informacje

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2024 Travel4u.pl. All rights reserved.