Loading...
Travel4u.pl - oferty last minute, wczasy, wycieczki, noclegi, mapa
Wyjedź w podróż
swojego życia
Strona główna · Sport · O nas · Kontakt · Mapa strony · Dodaj do ulubionych
Wczasy, wycieczki ·Przewodniki, mapy ·Baza noclegowa  
Informacje o krajach · Prawo · Kursy walut · Forum Portal Turystyczny
Portal Turystyczny - Eskapadowcy.pl

KAJMANY

drukuj stronęPoleć znajomym
Strona główna » Kraje » Kajmany

KAJMANY

Kajmany - flaga
Kajmany - mapa kraju
Grupa wysp na Karaibach (Morze Karaibskie) położona w połowie drogi z Kuby do Hondurasu. Stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii.
Obejmują 3 wyspy: Wielki Kajman (Grand Cayman), Mały Kajman (Little Cayman) i Cayman Brac.
Główny port morski - Georgetown (na Wielkim Kajmanie) - stolica.
Podział administracyjny: 8 dystryktów: Creek, Eastern, Midland, South Town, Spot Bay, Stake Bay, West End, Western.
Źródło informacji: Poradnik "Polak za granicą" (www.msz.gov.pl)zmodyfikowano: 2007-07-05
NazwaOpis
Waluta:1000 null = 0.00 PLN
1000 null = 0.00 USD
1000 null = 0.00 EUR
» Przejdź do kalkulatora walut
Ludność:34 763 (lipiec 2004)
Powierzchnia:259,00 km2
Położenie i granice:długość lini brzegowej: 160 km
Języki:angielski
Ustrój / rząd:Terytorium zależne W. Brytanii; konstytucja z 1959, zmieniona 1972; na jego czele stoi mianowany przez monarchę bryt. gubernator, który odpowiada za obronę i bezpieczeństwo wewn. oraz sprawy zagr., przewodniczy też Zgromadzeniu Ustawodawczemu i Radzie Wykonawczej; władza ustawodawcza w sprawach lokalnych należy do 15-osobowego Zgromadzenia Ustawodawczego, którego 12 członków pochodzi z wyborów powszechnych, a 3 mianuje gubernator; władza wykonawcza należy do Rady Wykonawczej, częściowo mianowanej przez gubernatora, częściowo wyłanianej przez Zgromadzenie Ustawodawcze.
^ spis   ^ do góry
Religia / wyznania:prezbiterianie, anglikanie, baptyści, katolicy, Światowy Kościół Boga, inni protestanci
Bogactwa naturalne:ryby
Napięcie elektryczne:120 V; 60 Hz
wtyczki elektryczne: typ A, typ B
Częstotliwości lokalnych operatorów GSM:GSM 850/900/1800/1900
zobacz listę lokalnych operatorów oraz mapę zasięgu »
Roaming cennik: Era Plus Orange
Banki:Jednostka monetarna to dolar kajmański, który wynosi 1,25 USD. Powszechnie akceptowane są karty kredytowe. Banki pracują od 9.00 do 14.30 od poniedziałku do czwartku, i od 9.00-13.00 oraz 14.00-16.30 w piątek.
Bezpieczeństwo:Wyspy Kajmańskie są miejscem bezpiecznym dla turystów, nie istnieją przeciwwskazania do samotnego podróżowania.
Zdrowie:George Town Hospital na Gran Cayman i Faith Hospital na Cayman Brac są świetnie przystosowane do niesienia pomocy turystom. W przypadku, gdy niezbędna jest pomoc wysoce specjalistyczna, istnieje możliwość szybkiego przelotu do odpowiedniego szpitala w Miami.
Warto wiedzieć:Kajmańskie linie lotnicze (CAL), American Airlines i North West Airlines utrzymują regularne codzienne połączenia pomiędzy Gran Cayman a Miami. Linie British Airways latają bezpośrednio z Gatwick na Gran Cayman dwa razy w tygodniu. CAL oferuje połączenia do Tampa, Houston oraz Atlanty, jak również regularne przeloty pomiędzy wyspami kajmańskimi. AIR JAMAICA i CAL oferują regularne połączenia z Kingston i Montego Bay.
Przy wylocie pobierana jest opłata lotniskowa w wysokości 12,50 USD.
^ spis   ^ do góry
Klimat i średnie temperatury:Klimat równikowy wilgotny, roczna suma opadów 2000–6000 mm; ciepłe, deszczowe lata (V-X), stosunkowo suche i chłodne zimy (XI-IV); zagrożenie stanowią huragany (sierpień-listopad).
Szczepienia:

UWAGA! Powyższe zestawienie ma charakter informacyjny. Każde szczepienie należy skonsultować z lekarzem!
Zaleca się skontaktowanie ze stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w celu uzyskania aktualnej informacji o wymaganych szczepieniach oraz dostępnych środkach profilaktycznych przeciw malarii.

Gdzie na mapie znajduje się Kajmany?

Portal Travel4u.pl dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich aktualności, dokładności i kompletności oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich. Każda osoba powinna przed wyjazdem jeszcze zweryfikować te informacje, a w szególności informacje takie jak wizy, zdrowie, bezpieczeństwo, itp.

opinie internautów Opinie internautów

Ilość opinii: 0
dodaj swoją opinię

Forum Forum dyskusyjne

Brak wypowiedzi
dodaj nową wypowiedź

partnerzy Partnerzy

last minute

Strona główna · O nas · Wczasy, wycieczki · Kraje · Przewodniki · Forum · Aktualności · Reklama · Program Partnerski · Polityka prywatności · Kontakt
 Opublikowane na stronach travel4u.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. więcej »
Copyright © 2004-2023 Travel4u.pl. All rights reserved.