Eskapadowcy.pl
Search:
"Black Continent" is diversified. You can choose hot resorts of Egypt and Tunesia? Or is it better to venture visiting the interior?
[User Deleted]
Posted 12:00 2012-01-02

Witam. Chciałbym zaplanować wyprawę (oczywiście ją odbyć) od Europy, przez wybrzeże Afryki powracając dołem Europy. W związku z tym poszukuję osób chętnych. Dodatkowo ma kilka pytań "technicznych". Jak jest z wizami do niektórych krajów, które kraje lepiej omijać. Oczywiście narazie jest wszystkop w planach i myślę że przygotwanie potrwa przynajmniej jakieś 3-5 miesięcy ale chciałbym już zacząc. Wyprawę planuję samochodami.

Total posts: 1
Joined: 10 years ago
Posted 17:52 2012-01-07

Witaj,
Jeżeli chcesz pojechać na przykład do Maroko i wrócić, to nie ma problemu. Nie potrzeba żadnej wizy ani szczepień. Ja przejechałem taką trasę z kolegami Fiatem Stilo. Wszędzie są normalne, asfaltowe drogi, stacje benzynowe. Nic nie trzeba specjalnego mieć. Po prostu wsiadać i jechać. My jechaliśmy Lazurowym Wybrzeżem a potem promem z Algesiras do Ceuty. Na przejściu granicznym kolejki, bałagan i chcą łapówki, ale da się przeżyć. Kasablanka i Marakesz to (prawie) normalne miasta. Mało bankomatów, ale są. To samo ze stacjami benzynowymi.
Jeśli jednak planujesz bardziej poważną trasę, to może rozważ pojechanie w rajdzie Budapesz-Bamako. Zobacz na ich stronie. My jechaliśmy w zeszłym roku. W 19 dni 9000km z Budapesztu do Bamako przez Maroko, Sacharę Zachodnią, Mauretanię, Senegal i Mali. W Bamako sprzedaliśmy naszego W124 i wróciliśmy samolotem. W przypadku tej wyprawy były już potrzebne wizy i szczepienia. Wizy załatwił nam organizator, musieliśmy tylko wysłać paszporty. W rajdzie jechało około 200 samochodów w tym kilkanaście załóg z Polski. Super impreza i dużo bezpieczniej niż samemu. Dodam, że to nie jest taki rajd, że trzeba mieć super samochód i się ścigać. Generalnie wszyscy jadą, zwiedzają i bawią się na wspólnych noclegach. Galeria zdjęć jest tu: http://www.eskapadowcy.pl/album.php?user=Pablo&album_id=310 Mam nadzieję, że się przyda.
Pozdrawiam

Ledger Nano X - The secure hardware wallet
Ledger Nano X - The secure hardware wallet

* Eskapadowcy.pl Portal is not responsible for content posted by users. Published content are property of their respective authors. Inappropriate Content.Instant SSL Certificate Secure Site

Zgłoś sugestię
  • Facebook
  • Nasza Klasa
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Blip
  • Flaker
  • GoldenLine